יום רביעי, 9 בספטמבר 2015

חג אייקון בפתח

כל שנה לקראת חגי תשרי עובדים קשה במיוחד לקראת פסטיבל אייקון שנערך בחול המועד סוכות. צריך להכין הרצאות, לחתוך קטעי סרטים, לערוך תחקירים, לארגן עיצוב וכמובן גם לכתוב פוסט המלצות בבלוג.
נכון לרגע זה יש פוסט המלצות בבלוג.

פסטיבל אייקון הוא הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו הרצאות, סדנאות, מופעים, תחרויות, ומשחקים בנושאים שונים ומעניינים סביב נושא הכנס, שהשנה הוא "הרפתקאות".
השנה יצא לי להשתתף בלא פחות מחמישה אירועים שונים שקיבצתי עבורכם להלן.
הערה חשובה: מומלץ בחום להזמין כרטיסים כבר עכשיו, כי מספר המקומות מוגבל, ולחלק מהאירועים לא יהיו כרטיסים למכירה ביום האירוע.

יום שלישי, 29 בספטמבר
20:00 סינמטק 1 יותר בדיוני ממדע 
פאנל מסורתי שבו סוללת אנשי מדע מתחומים שונים מכסחים סרטים וסדרות טלוויזיה על המדע הגרוע שמופיע בהם. הכל מתוך אהבה רבה לקולנוע וטלוויזיה, ואהבה לא פחותה למדע. כמו כן אומרים שהקיטורים שלנו חינניים ומשעשעים מאד, ולכן קיבלנו את האולם הענקי בסינמטק.
חוץ ממני ישתתפו ד"ר קרן לנדסמן, ד"ר בועז קרני, עפר מתוקי והדס סלוין.
דף האירוע בפייסבוק

יום רביעי 30 בספטמבר
16:00 סינמטק 2 הרפתקאות במאדים 
הרצאה שלי על האנושות ומאדים. מדמיון פורה של אומנים ויוצרים, דרך מחקר ויצירות עכשוויות, עד תכניות עתידיות של הפלישה האנושית לכוכב הלכת האדום. על הסיבות לסקרנות, על החשיבות ועל מה שבאמת הולך לקרות בקרוב.
דף האירוע בפייסבוק
18:00 סינמטק 1 גיק אאוט – גרסת ההרפתקאות
משחק תחרותי שבו המתמודדים נדרשים להוכיח עד כמה הם שולטים בידע שמגדיר אותנו כגיקים. למשל מי ידע לציין יותר נבלים מ"באטמן" (ברור ששמות מלאים, לא מספיק רק כינויים), או את שמות ספינות הפדרציה מ"מסע בין כוכבים" (כולל סדרות ההמשך, אבל ממתי הסדרה המצויירת והסרטים החדשים נחשבים?!).
מפיק גיא בוסקו וינחה יניב רוזנבלט, מה שמבטיח בידור מצויין. מה התפקיד שלי שם? לפעמים עוזר שיש שחקני חיזוק. אני שם בשבילכם! (או נגדכם, עדיין לא סיפרו לי.)
דף האירוע בפייסבוק

יום חמישי 1 באוקטובר
צוות תכנית האינטרנט "החללית" יופיע בהרכב מלא בתכנית שלמה מולכם, עם סיפורים על כל מה שמתרחש בימים אלה בחלל מבחינת מדע, טכנולוגיות, שיגורים וטיסות, תכניות עתידיות ועוד. כמובן שהכל בשילוב הסברים בשפה פשוטה והדגמות באמצעות בובות פרווה.
יחד איתי ישתתפו ד"ר קרן לנדסמן, עפר מתוקי, יעל הילמן, ד"ר בועז קרני, וד"ר ויקטור צ'רנוב
דף האירוע בפייסבוק
הרצאה משותפת של רופאה, מהנדס חלל והיסטוריון, על... מה שאתם תחליטו.
אין לדעת איך זה יגמר, אבל בואו נסכם שטוב שיש רופאה בקהל. או על הבמה.


המלצות נוספות:
האירועים הבאים הם אירועים מומלצים מאד, שבחלקם אשב בקהל, ולחלקם לא אוכל להגיע למרות שמאד ארצה. חלק מן האירועים הם חלק מ"סלוט המוות" הידוע לשימצה (למעשה הפעם יש יותר מאחד). בסלוט המוות יש המון אירועים מצויינים שקשה להכריע לגבי המועדף מבינהם.

29/9
14:00 אשכול 1 זומבים, ערפדים ואנשי זאב – כל האמת הרצאה של האחת והיחידה ד"ר קרן לנדסמן!
16:00 אשכול 1 איך לעזאזל הם יודעים את זה? הרצאה על מדע ומדענים עם ד"ר בועז קרני
18:00 סינמטק 1 של מי הכשל הלוגי הזה בכלל? שעשועון על כשלים לוגיים. הפעם הקודמת היתה מצויינת.
18:00 אשכול 5 הדרך לגן עדן – 50 שנה ל"מסע בין כוכבים" באמת צריך לפרט לגבי סטאר טרק?
22:00 אשכול 1 לשיר בכל הכוח 6 - בחזרה לעתיד זה לא ארוע שירה בציבור. כלומר קצת כן, אבל אם לא הייתם באחד מארועי "לשיר בכל הכוח", אז אתם חייבים את זה לעצמכם. זה נורא מצחיק!

30/9
17:00 אשכול 1 כמה טוב שבאת הביתה הרצאה על מוטיב השיבה הביתה בספרות מד"ב ופנטסיה עם אהוד מימון. מובטחות תובנות מאלפות שטרם שמעתם.
17:00 אשכול 6 ההרפתקה שמאחורי הפרופים שוב הרצאה של אביאל טוכטרמן שאפסיד כי אני מרצה באותו הזמן. הפסד גדול בשבילי. לכם יש אופציה להגיע.

1/10
10:00 אשכול 6 הרפתקת הכתיבה פאנל על כתיבת סיפורים עם אלו שמבינות בזה: קרן לנדסמן, רותם ברוכין, יעל פורמן, ורד טוכטרמן ורוני גלבפיש. בהנחיית אהוד מימון.
14:00 אשכול 3 איך (לא) כותבים סיפור רותם ברוכין ויעל פורמן יכתבו יחד סיפור קצר לעיני הקהל על פי הצעות מהקהל. תהליך קורע מצחוק, אבל אני לא אהיה שם, לכם כאמור תהיה אופציה.
18:00 סינמטק 1 מלחמת בוץ: גיבורות מלוכלכות בעולם פוסט-אפוקליפטי הרצאה של הילה בניוביץ'-הופמן. אתם לא באמת צריכים המלצה יותר מזה. אבל בכל זאת, הרצאה על גיבורות אקשן בקולנוע, ובאמת כדאי לכם להגיע.
18:00 אשכול 2 ההרפתקה הקוסמית של האלקטרון הרצאה על התפתחות היקום עם עופר מתוקי. שמעתי את הפיילוט שלה אתמול, וחברים, זו הרצאה מעולה!
19:00 אשכול 3 חתולים במדע הרצאה על חתולים ומדע עם ד"ר ויקטור צ'רנוב. חתולים, מדע ומרצה מצויין שמבין בשניהם.


יצאה רשימה ארוכה, ואני בטוח שפיספסתי המון אירועים טובים נוספים. אני אשרוץ במתחם הפסטיבל ובמסעדות שליד, ואשמח לפגוש אתכם.

נתראה באייקון!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.